Избегайте кортокого замыкания )Вся продукція ТМ UkrLED сертифікована і Ви отримуєте гарантію якості. Але гарантія не діє у разі неправильного підключення. Тому рекомендуємо ознайомитись з цією статтею перед початком робіт.

 

  1. Дотримуйтесь полярності
  2. Перевіряйте відповідність вихідної напруги напругі живлення світлодіодної продукції.
  3. Перед підключенням живлення заізолюйте всі відкриті з'єднання та перевірте всі ланцюги на відсутність короткого замикання.
  4. Перед монтажем (приклеюванням) світлодіодних стрічок та модулів підключіть та перевірте їхню працездатність. При знятті захисного шару з клеючої поверхні претензії до якості не прийматимуться!
  5. Дотримуйтесь запасу потужності. Потужність блоку живлення, контролерів, диммерів має перевищувати >20% сумарної потужності джерел світла.


Запаслися терпінням? Залишилося запастися необхідним мінімумом інструментарію: кусачки, хрестова викрутка, тестер (мультиметр), паяльник, припій, ізолента та термоусаджені трубки.

Для початку розберемося з підключенням звичайних світлодіодних модулів. У заводській упаковці вони з'єднані гірляндами по 20 штук, і це не даремно. Втрата напруги при проході від першого до останнього модуля через плати модулів та з'єднувальні дроти може становити до 1 вольта, тому кожну гірлянду (якщо ви використовуєте велику кількість модулів) необхідно живити окремим дротом до блоку живлення. Інакше останні модулі будуть світитися тьмяніше перших.

Якщо необхідно підсвітити кілька віддалених один від одного ділянок (наприклад, у складній вивісці), заводські з'єднання можна розрізати та з'єднати ділянки дротом проводом не менше 0.5 кв.мм. Але не слід забувати про те, щоб не перевищувати рекомендовану кількість.

 

Підключення одноколірної світлодіодної стрічки

Як і у випадку зі світлодіодними модулями, світлодіодні стрічки завдовжки більш ніж заводська упаковка (одна бобіна 5 метрів) не можна підключати до блока живлення одним дротом, з тієї ж причини.

 

 

Дуже популярним є метод підключення стрічки з двох сторін (див. рис. 1) - це виключить втрати напруги на тонких провідниках усередині самої стрічки, особливо якщо це стрічка економ-класу. Перевага даного методу – при підключенні можна обійтися без паяльника та підключити стрічку за допомогою конекторів.

 

 

Не менш популярний і другий метод - підключення одноколірної світлодіодної стрічки від центру, проте в цьому випадку потрібні хоча б базові навички роботи з паяльником.

В даному випадку Ви заощаджуєте на конекторах та проводах

Якщо Ви збираєте композицію з відрізків світлодіодних стрічок - стежте, щоб сумарна довжина відрізків не перевищувала 5 метрів. в іншому випадку - спробуйте гірлянду від центру або з двох сторін.

 

При включенні кількох стрічок можливе лише паралельне включення:

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Дані методи застосовуються для одноколірних, двоколірних (DoubleWhite), триколірних (RGB) та чотириколірних (RGBW) світлодіодних стрічок.

 

Яскравість свічення стрічки можна дистанційно регулювати за допомогою спеціальних пристроїв – димерів.

До змісту  Придбати стрічку

 


 

Підключення димерів

Діммер – простий регулятор яскравості світіння світлодіодних джерел світла. Схема підключення димера проста: підключіть димер входом (IN) до блоку живлення, а виходом (OUT) - до стрічки. Можна також підключити кілька стрічок, враховуючи максимальну вихідну потужність диммера

До змісту  Придбати діммер 

 


 

Підключення двоколірної (DoubleWhite) стрічки

Двоколірна (холодний білий + теплий білий) DoubleWhite стрічка призначена для регулювання температури білого світла – як у підсвічуванні, так і у вигляді основного освітлення. Тому підключення такої стрічки здійснюється через спеціальний електронний пристрій – контролер. На відміну від звичайної одноколірної, стрічка DoubleWhite має 3 виведення живлення: CW (холодний білий – ближче до синього), WW (теплий білий – ближче до жовтого) та загальний. Регулюючи за допомогою пульта подачу напруги на кожен колір, можна змінювати температуру освітлення приміщення під потреби або настрій.

Підключається трьома проводами за тими самими правилами, як і одноколірна стрічка: живлення підводиться або з обох боків, або до центру стрічки.

На схемі показано підключення до центру двоколірної стрічки. Можна також підключати стрічку з двох боків. Дозволяється (але не рекомендується) підключення стрічки або кількох стрічок з одного боку:

До змісту Купити стрічку Купити контролер

 


 

Підключення RGB-стрічки

Для підключення RGB-стрічок, так само, як і у випадку 2-колірних, потрібний спеціальний пристрій - контролер. Для спрощення монтажу при підключенні стрічки по краях можна використовувати RGB-конектори.

Підключення здійснюється чотирма проводами за тими самими правилами, що і 2-колірна стрічка: живлення до стрічки підводиться від контролера або з обох боків, або до центру стрічки. При підключенні до центру можна підпаюватися до сусідніх сегментів. Для невеликих (до 2-3 метрів) ділянок допускається підключення стрічки з одного боку.

Під час монтажу (пайки, підключення за допомогою конекторів) уважно стежте за маркуванням контактів на стрічці. Якщо буде допущена помилка - у кращому випадку неправильно відображатимуться кольори, у гіршому - може вийти з ладу контролер.

Якщо при підключенні цільної стрічки з одного боку на іншому кінці з'являтиметься потьмяніння або змішування кольорів - підключіть стрічку з двох сторін, дефект зникне.

При підключенні кількох стрічок слідкуйте за потужністю. Якщо сумарна потужність стрічок перевищує допустиму для контролера та блоку живлення, використовуються спеціальні RGB-підсилювачі.

До змісту Купити стрічку Купити контролер


 

RGB підсилювачі та їх підключення

Підсилювачі RGB використовуються в тих випадках, коли один контролер повинен керувати одночасно десятками метрів стрічки.

 

 

Використовувати підсилювачі можна ланцюжками для отримання керування необхідною кількістю стрічок:

Зверніть особливу увагу на відповідність вихідної потужності контролера, підсилювачів і навантаження на кожен з них. Перевірте також потужність кожного блока живлення.

До змісту Купити підсилювач

 


 

Підключення RGBW-стрічки

Стрічки RGBW - 4-колірна модифікація RGB=стрічки, де білий колір свічення досягається не підсумовуванням трьох кольорів (R+G+B), а використовуються окремі світлодіоди білого кольору свічення. Даний тип стрічок підключається аналогічно схемі включення RGB-стрічки з тією різницею, що додається ще один провід для білого кольору. При цьому білий колір виходить чистішим і без колірних домішок.

 

До змісту Купити стрічку Купити контролер


 

Підключення SMART-стрічки

Як і будь-яка «багатоколірна» продукція, SMART-стрічки підключаються через спеціалізовані SMART-контролери. Незважаючи на складність, процес підключення SMART-стрічки ще простіше, ніж RGB.. Як і в будь-якій стрічці, харчування переважно подавати на обидва краї, особливо якщо стрічка цільна (5м).

 

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ: живлення подається не через контролер, як у RGB, а безпосередньо до стрічки! Для цього на кінцях стрічки є спеціальні відводи для підключення до блоку живлення. Це пов'язано з високим енергоспоживанням SMART-стрічок. Якщо використовуються відрізки стрічки - припаяйте окремі дроти для забезпечення подачі напруги живлення. Підключення великих відрізків може вивести з ладу сам контролер. Саме з цієї причини на SMART-контролерах не вказується їхня потужність.

 

На відміну від RGB-стрічок для отримання послідовного візуального ефекту, SMART-стрічки підключаються послідовно. При послідовному з'єднанні кількох стрічок живлення подається на обидва кінці кожної стрічки, враховується напрямок сигналу (маркується стрілками на самій стрічці), а також максимальна кількість пікселів, яка може обробити обраний контролер (ці дані є в характеристиках будь-якого контролера). Шина даних стрічок або відрізків з'єднується послідовно від стрічки до стрічки, як показано на схемі:

 

До змісту Купити SMART-продукцію