- Електротехнічні пристрої, відповідно до своїх конструктивних особливостей оболонки (корпусу), відповідають певним ступеням захисту IP відповідно до стандартів МЕК 70-1, IEC 60529, ГОСТ 14254-96, DIN 40050. В цілому, ступінь захисту IP-код можливість проникнення в корпус електротехнічного пристрою вологи у вигляді струменів або крапель, а також предметів різного розміру, починаючи від великих і аж до пилу.
Ступінь захисту IP визначається проведенням спеціальних випробувань, при яких досліджуваний пристрій піддається «проливці» водою і досліджується можливість проникнення всередину корпусу різних предметів і пилу. - Коди ступенів захисту IP:
Літери IP, після яких ставиться двозначний код захисту, є абревіатурою від англійського «Ingress Protection» rating, що можна перекласти як «Оцінка захисту від проникнення/попадання всередину». Класифікація IP відповідає стандартам DIN 40050 і ГОСТ 14254-96 і містить при позначенні літери IP, далі дві цифри коду і так само може містити ще два знаки, додаткову літеру і допоміжну букву, як наприклад код IP23CH. - У звичайній практиці ступінь захисту від зовнішніх впливів позначається кодом IP і лише двома цифрами. Перша цифра (від 0 до 6) означає ступінь захисту від проникнення всередину електротехнічного виробу сторонніх предметів та пилу:
- 0 – захисту немає. Допустиме застосування: в корпусах.
1 – захист від твердих частинок розміром від 50 мм. Допустиме застосування: у закритих приміщеннях (доступ до яких дозволяється лише уповноваженим та навченим особам).
2 – захист від твердих частинок розміром від 12 мм. Допустиме застосування: у звичайних приміщеннях.
3 - захист від частинок розміром від 2,5 мм. Допустиме застосування: у звичайних приміщеннях.
4 – захист від частинок розміром від 1 мм. Допустиме застосування: у звичайних приміщеннях.
5 – частковий захист від пилу. Допустиме застосування: в рідко запорошених приміщеннях.
6 – повний захист від пилу. Допустиме застосування: у постійно запорошених приміщеннях. - Друга цифра (від 0 до 8) показує стійкість (ступінь захисту) проникнення рідини всередину електротехнічного виробу. Чим більша цифра – тим вищий захист:
- 0 – захисту немає. Допустиме застосування: у сухих приміщеннях.
1 - від крапель, що вертикально падають. Допустиме застосування: у вологих приміщеннях з пристроєм у заданому вертикальному положенні.
2 - від крапель води, що падають під кутом 15 °. Допустиме застосування: у вологих приміщеннях.
3 - від бризок, що похило падають, кут нахилу до 60°. Допустиме застосування: місця, що піддаються дощу, але не струменям знизу.
4 – від бризок. Допустиме застосування: місця, що піддаються дощу та струменям (наприклад, станція з проходженням транспортних засобів).
5 – від водяних струменів. Допустиме застосування: у місцях, що піддаються миття струменями води середньої потужності.
6 – від потужних водяних струменів. Допустиме застосування: у місцях, що зазнають енергійного миття та шторм (наприклад, на пірсах).
7 – від тимчасового занурення у воду. Допустиме застосування: у місцях, що тимчасово затоплюються або надовго опиняються під снігом.
8 - від тривалого занурення у воду. - Найчастіше використовуються електротехнічні вироби зі ступенем захисту IP20, IP31, IP40, IP44, IP65. Рідше, ніж вищезазначені ступені захисту IP, застосовуються електротехнічні вироби зі ступенем захисту IP54, IP55.
Класифікації ступенів захисту
Рассказать
Поделиться
Поділитися
Поділитися